חיות מחמד

איזה סוג של חיית מחמד עדיף להחזיק בדירה?

איזה סוג של חיית מחמד עדיף להחזיק בדירה?
תוֹכֶן
 1. כלבים וחתולים מגזעים גדולים וקטנים
 2. חיות קטנות וחמודות
 3. דו-חיים וזוחלים
 4. ציפורים
 5. חרקים

חיה בדירה היא שמחה! הם מצחיקים וספונטניים, במיוחד ילדים ישמחו מהמראה של חיית מחמד בבית. הילד אוהב לשחק איתם, לומד לטפל ואחריות. לפני שתחליטו איזו חיית מחמד להחזיק בדירה, עליכם לשקול את כל היתרונות והחסרונות. קחו בחשבון את תנאי החיים, זמינות הזמן הפנוי וכמובן טעמו והעדפותיו של כל אחד מבני המשפחה.

כלבים וחתולים מגזעים גדולים וקטנים

כלבים הם חיות אינטליגנטיות, הם ניתנים לאילוף מושלם ונאמנים לאדונם בכל ליבם. בעלי חיים אלה דורשים תשומת לב רבה לעצמם, הם מעריצים כשהם משחקים, מדברים ומטיילים איתם. כלבים יכולים להיות מרשימים למדי בגודלם. לאוהבי בעלי חיים גדולים, אנו מציגים את 10 גזעי הכלבים הגדולים ביותר:

 • כלב זאב אירי;
 • דוברמן;
 • לברדור;
 • ניופאונדלנד;
 • כלב גרמני;
 • קומונדור;
 • סן ברנרד;
 • כלב שמירה של מוסקבה;
 • כלב רועים קווקזי ומרכז אסיה;
 • מסטיף אנגלי, ספרדי, פירנאי וטיבטי.

כלב גדול הוא מגן נאמן של בעליו, הוא לא מפחיד איתו בטיול בחושך.

אבל לתוכן של חיה כזו יש פרטים משלה. יש להם הרבה אנרגיה שצריך להשתחרר. יש לטייל עם הכלב 2 פעמים ביום ולתת לו מספיק זמן לדרוס. צריך לציין ש על פי חוק, במקומות ציבוריים הכלב חייב להיות ברצועה ובלוע.

  חתולים יכולים גם להפתיע בפרמטרים שלהם, למשל, הגובה בשכמות הסוואנה מגיע ל-1 מ', והמשקל הוא 20 ק"ג. חתולים גדולים אחרים כוללים את הגזעים הבאים:

  • מיין קון;
  • chausie;
  • ייעור נורבגי;
  • סיבירי.

  חתולים גדולים הם יפים! הם חינניים, מרשימים וגאים.הם אוהבים לשחק ולהתרוצץ בדירה. גזעים מסוימים, כמו הסוואנה, מומלץ לטייל ברצועה. למרות שחתולים עצמאיים יותר מכלבים, הם גם מתחברים לבעליהם ומשתעממים אם הוא עוזב לזמן ארוך.

  החזקת חיה גדולה בדירה דורשת מרחב מחיה מרווח.

  מקום אידיאלי עבורם יהיה קוטג' קיץ או בית פרטי. ציפורים ודוכנים מבודדים מיועדים לכלבים. בעל החיים מרגיש בנוח ואינו מפחיד אחרים בגודלו. אם הדירה קטנה, אז עדיף לבחור גזעים "קומפקטיים" יותר של כלבים וחתולים. בולדוגים, קורגיים, פודלים, פומרנים יהפכו את חייכם למהנים ומגוונים יותר, וחתולי בית "קטיפה" בריטים או רגילים ימלאו את הבית בחום ובנוחות.

  חתולים וכלבים מכל הגזעים, ללא קשר לגודלם, יכולים להרוס רהיטים או לקרוע את הטפט במקום הבולט ביותר. במיוחד חיה בגיל ההתבגרות, כי הוא צריך לרוץ, לשחק, לחדד את השיניים והציפורניים. הם קונים עמוד גירוד מיוחד לחתול, אבל ייקח זמן להתרגל אליו. מגוון עצמות וצעצועים סינטטיים שתוכלו להשחיז עליהם שיניים מתאימים לכלבים. אתה צריך לרכוש אותם בחנויות מתמחות, זו הדרך היחידה לוודא שהצעצוע בטוח עבור הכלב.

  חיות קטנות וחמודות

  אם אתה רוצה פחות טרחה - הכניסו את החיה לכלוב. הוא לא צריך להיות מאומן בשירותים, ללכת ולנקות את שיערו בכל הדירה. מספיק לבחור בית מתאים, להוסיף נסורת, להאכיל את החיה ולשמור על ביתה נקי. נתאר ביתר פירוט את החיות המוחזקות בכלובים.

  • אוגרים הם מכרסמים מצחיקים. הם אוהבים לרוץ בגלגל, לישון מכורבלים בכדור ולאכול, ממלאים באופן משעשע את הלחיים שלהם באוכל. ישנם סוגים רבים של מכרסמים אלה, שונים בצבע ובגודל. הפופולריים ביותר הם אנגורה ארוכת שיער וסורי, שיכולה להיות בצבע זהוב, שחור, אפור ולבן.
  • שרקנים - בעלי חיים עם גוף צפוף ורגליים קצרות. הם יכולים להיות שריון צב, בצבע לבן או אדום. במהלך היום, הם כל הזמן לועסים משהו, כמו דשא, פירות וירקות. לפעמים הם פולטים חריקה המעידה על חוסר שביעות רצון או רעב.
  • חולדות דקורטיביות - מכרסמים חכמים ומהירים. נגיש להכשרה ומוצמד לבעלים. הם אוהבים לבלות זמן בזרועותיהם. הם נקיים, מקלים על עצמם בפינה אחת. אם הכלוב מנוקה בזמן, לא יהיה ריח בדירה.
  • צ'ינצ'ילות - בעלי חיים עם פרווה מהממת, שבגללה הם ניצודים וגדלים בחוות מיוחדות. אבל החיות האלה נשמרות בבית. הם צריכים כלוב מרווח, שגודלו המינימלי הוא 50 × 70 ס"מ, או עדיף צפורה. במהלך היום, בדרך כלל הצ'ינצ'ילה ישנה, ​​ובלילה היא ערה: היא אוכלת, מחדדת שיניים, קופצת ומרשרשת כל הזמן עם משהו. מסיבה זו, אין להציב את הכלוב בחדר השינה.
  • ארנבות דקורטיביות - חיות מחמד רגועות וחסרות יומרות. ניתן להחזיק את החיה בציפורייה מרווחת או בכלוב קטן. במקרה האחרון, יש לפעמים לשחרר את "אוזניים" לקפוץ, ישיבה מתמדת בחלל צפוף משפיעה לרעה על בריאותו ומצב הרוח של הארנב.
  • חמוסים - חיות בעלות גוף מוארך ומעיל פרווה רך. אם תיתן להם חופש, הם יזחלו לכל סדק ויכרסמו בכל הדירה. בגלל זה, אנשים רבים מעדיפים להחזיק אותם בכלובים מרווחים, לתת להם לרוץ רק כמה פעמים ביום. אנשים עם חוש ריח חד צריכים לדעת שלבעל החיים יש ריח ספציפי שלא כולם אוהבים.

  הכלוב עם חיית המחמד ממוקם הרחק מטיוטות ואור שמש ישיר.

   שמו בתוכו בית, קערה לאוכל, שתייה ומגש. כמו כן מותקן מיכל קטן עם חול דק שבעזרתו מנקים בעלי החיים את מעילי הפרווה. לא קשה לטפל בבית חיית המחמד שלך: אתה צריך לזרוק שאריות מזון, לרענן את המים ולהחליף נסורת כל 3-4 ימים.

   דו-חיים וזוחלים

   מי שאוהב חיות אקזוטיות יוצאות דופן צריך לשים לב לדו-חיים וזוחלים.עבורם, יש צורך לצייד טרריום או אקוורריום שבו נוצרת מחדש סביבה הקרובה לתנאים טבעיים. לדוגמה, מדבר, יער גשם או סביבה חצי מימית. אנו מציגים רשימה מלאה של תושבי הטרריום הכי לא יומרניים.

   • אחאטינה - חלזונות גדולים בגודלם, יכולים לגדול עד 20-30 ס"מ. הם אינם דורשים תשומת לב מיוחדת, הם קלים מאוד לטיפול. כבית עבורם נבחר מיכל עם מכסה, שתחתיתו מכוסה בשכבה עבה של מצע כבול.
   • ניוטס - דו-חיים חמודים. בבית, הם יושבים במיכל מלא במים עם שטחי קרקע - אקוורריום. לטריוטס יש מנוחה של שבועיים פעם בשנה, הם בוחרים לעצמם מקום נוח ואינם מראים כל פעילות.
   • מחוון בריכה - שחיין מעולה! לחיים מלאים, הם יצטרכו גם אקוורריום, שבו, בנוסף למנורות אולטרה סגול, ממוקמות מנורות ליבון. בטבע, סוג זה של צבים, לאחר שחייה פעילה, אוהב להתחמם בשמש.
   • צב מרכז אסיה היא חיה מאוד ידידותית ושלווה. ניתן ללמד אותה ביד, ואז, במגע עם הבעלים, היא לא תסתיר את ראשה בקליפה. כלול בטרריומים יבשים מרווחים. אם אתה מכניס בעל חיים למיכל קטן מדי, הוא הופך לא שקט ועלול לנסות למצוא מוצא.
   • שממית - לטאות קטנות עם מגוון צבעים. למתחילים מומלץ להחזיק שממית נמר, הנקראת גם אובלפר מנומרת. שממיות יכולות להשיל את זנבן, אבל אתה לא צריך לעורר אותם לזה, כי החדש לא יהיה כל כך חלק ויפה.
   • צפרדעים - דו-חיים עם התנהגות מעניינת. הפופולרית והקלה ביותר לטיפול היא צפרדע העצים האדומות עיניים. לצפרדעים אלו צבע יפה: פסים צבעוניים בצידי גוף ירוק ועיניים אדומות בוהקות. הם יכולים לשנות צבעים בהתאם לתנאים חיצוניים.
   • נחשים - זוחלים בעלי נטייה רגועה. ישנם מינים רבים הנבדלים זה מזה בגודל, צבע, התנהגות ותנאי שמירה. יש נחשים קטנים שאורכם אינו עולה על 12 ס"מ, אבל יש פשוט ענקים שגדלים עד 10 מ'. למתחילים ממינים מיניאטוריים נמליץ על נחש התירס, ולמי שרוצה חיה גדולה יותר, נחש המלך של קליפורניה , עד 1.5-2 מ'.

    רוב הזוחלים והדו-חיים הרשומים הם טורפים. לכן, כל מיני חרקים או בעלי חיים קטנים צריכים להיות נוכחים בתזונה שלהם.

    למשל, שממית מאכילים עכבישים, ג'וקים, זבובים, ונחש מאכילים אותו בעכברים ובצפרדעים. האכלת נחשים היא לא תהליך לבעלי לב חלש, ולכן עדיף לנטוש את תחזוקת הזוחל הזה למי שרגיש מדי לכל היצורים החיים.

    ציפורים

    אם אתם רוצים שהבית שלכם יתמלא בציוצים מצלצלים - קבלו ציפור. הם קלים לתחזוקה, אפשר להשאיר אותם לבד לאורך זמן, והם לא מריחים. החסרונות כוללים רק את הפסולת שנשפכת מהכלוב ואת הרעש שיוצרים מינים מסוימים. אם אתה רוצה לישון ביום החופשי שלך, עדיף לכסות את הכלוב בבד צפוף: ציפורים מתנהגות בשקט בחושך. שקול את הציפורים הפופולריות ביותר המוחזקות בבית.

    • תוכים הם כמה מהציפורים הבהירות והיפות ביותר. לרוב, דירות מכילות חריצים ירוקים או כחולים. אבל יש עוד הרבה מינים מעניינים. לדוגמה, אפור, קקדו, קוקטייל, ציפורי אהבה. אפשר ללמד תוכי לדבר; רבים קונים אותם למטרה זו בדיוק. אבל כדי שחיית המחמד תדבר, נדרש אימון יומיומי.
    • כנריות - ציפורים זריזות וזריזות. ניתן ללמד אותם ביד. אם אתה רוצה להקשיב לשירת ציפורים, אז עדיף לקנות זכר, נקבות כנריות לא שרות.
    • אמדינס - ציפורים בהירות ועליזות. למינים מסוימים יש נוצות יפה מאוד. לרוב יש חוחיות זברה - ציפורים בצבע אפרפר עם לחיים אדומות אקספרסיביות.

     ציפורים מבויתות מוחזקות בכלוב, המצויד בשתיה, מאכילה ומושבים.כדי למנוע מחיית המחמד להשתעמם, הציבו מראה ותלו פעמון.

      אין להציב את הכלוב ליד החלון, חיית המחמד שלך בעלת הנוצות יכולה להצטנן בגלל טיוטה. ציפורים הן יצורים שבריריים למדי ונפצעות בקלות - יש לזכור זאת כאשר מרימים אותן.

      ניתן לשמור גם מיני ציפורי בר בבית. הזרזיר, השור, הסיסקין והזמיר יכולים לחיות היטב בשבי. הם מתרגלים לבעלים ומתקשרים איתו בהנאה. חלקם יולדים ברווזים, ציפור זו לא יושבת בכלוב, אלא נעה בחופשיות בכל הדירה. אפשר לאלף אותה, היא מתאימה לאימונים. וכדי שהציפור לא תתקלקל בבית, שמים חיתול.

      חרקים

      אם תרצו להפתיע את האורחים שלכם - קבלו חרק אקזוטי: תיקן מדגסקר או חרק מקל אדום כנף. הם נשמרים בחרקים עם אדמה וצמחים חיים. חרקים דורשים מינימום תשומת לב, הם לא עושים רעש או ריח. מיכל עם חיית מחמד כזו לא יתפוס הרבה מקום; ניתן להניח אותו בבטחה על השולחן.

      לאחרונה, חוות נמלים או פורמיקריה צוברת פופולריות - זהו מיכל שקוף, המורכב ממספר חדרים, בו מאוכלסת מושבה של נמלים.

      אתה יכול לצפות בחיים שלהם, זה מאוד מרגש. במושבת החרקים הללו נוצרת היררכיה קפדנית שלכל אחד מקצוע ומעמד משלו. זה לא קשה לטפל בועת נמלים מלאכותית, אבל זה חייב להיעשות באופן קבוע. למתחילים מומלץ לבחור נמלים ממשפחת המירמיצין.

      כל חיית מחמד שיש לך בבית, אתה צריך לקחת אחריות עליה. זהו יצור חי, והוא ידרוש טיפול, אפילו המינימלי ביותר. יש צורך לחשב נכון את החוזקות והיכולות שלך: האם אתה יכול להאכיל את בעל החיים בהתאם לצרכיו, ללכת איתו או לנקות בכלוב שלו בזמן. חייו כעת בידיים שלך.

      על חיות מחמד, שניתן להחזיק ללא טרחה מיותרת אפילו בחדר קטן, מתואר בסרטון למטה.

      אין תגובה

      אופנה

      היופי

      בַּיִת