סגנונות ודגמים של שמלות

מה יוצא דופן בסראפן הרוסי?

מה יוצא דופן בסראפן הרוסי?
תוֹכֶן
 1. מוזרויות
 2. קצת היסטוריה
 3. בשביל מי זה?
 4. זנים
 5. צבעים פופולריים
 6. נטיות מודרניות
 7. עם מה ללבוש?
 8. נעליים
 9. אביזרים

לכל אומה יש לבוש לאומי מסורתי. עבור נשים רוסיות, בגדים כאלה הם חולצה עם שמלת קיץ. יחד עם העניין הגובר בסגנון האתני ובהיסטוריה של ארצם, שמלות קיץ רוסיות הפכו למושא תשומת הלב של מעצבי אופנה בימינו. בואו לגלות יותר על בגדים כאלה והשימוש בהם בעבר ובארון המודרני.

מוזרויות

שמלת הקיץ המסורתית מאופיינת בהתאמה ישרה ורפויה. חופש תנועה גדול בבגדים כאלה ניתן על ידי תוספות בין פרטי המוצר. קו המתאר של הסראפן הרוסי יכול להיקרא חלק ורך מאוד. זה בלט במיוחד בתנועה.

סרפן רוסי מסורתי

בנוסף, המאפיינים האופייניים של שמלת הקיץ הם:

 • אורך ניכר של החצאית.
 • שרוולים ארוכים.
 • שכבות של התלבושת.
 • העיצוב המקורי בצורה של קישוטים בהירים מורכבים.
 • משקל גדול של התלבושת.

קצת היסטוריה

עד המאה ה-16, בגדים ארוכים לגברים נקראו שמלת קיץ, ורק מאוחר יותר עבר השם הזה לבגדי נשים, שנלבשו על הראש או מכופתרים מלפנים.

שמלת קיץ רוסית לגברים

מאז המאה ה-18 השתנה הסראפן הרוסי, הקשור לרפורמות של פיטר הראשון, והכניס תחפושת בסגנון אירופאי לחברה הרוסית. שמלות קיץ המשיכו להילבש רק על ידי הבורגנות, הסוחרים והאיכרים.

בגדים מסורתיים כאלה נמשכו הכי הרבה זמן בקרב האיכרים, ולכן הייתה זו גרסת האיכרים של שמלת השמש שריכזה את כל המאפיינים האופייניים לאלמנט זה של התלבושת הרוסית.

 סראפן מודרני רוסי בסגנון אתני

בשביל מי זה?

בשמלת קיץ רוסית, אישה בכל גודל ובכל גיל תיראה אטרקטיבית ומקורית. בשל החתך החופשי, בגדים כאלה אינם מגבילים את התנועה ומסתירים לחלוטין את כל הפגמים בדמות.

זנים

שמלות קיץ בתלבושות עממיות רוסיות היו מיוצגות על ידי הסוגים העיקריים הבאים:

 1. שמלת קיץ דמוית טוניקה ללא תפר אמצעי. תלבושת כזו נקראה גם חירשת, מכיוון שהיא נתפרה מחתיכת בד בודדת ותוספות צד. סוג זה של שמלת קיץ הוא העתיק ביותר. החיתוך הקדמי היה בדרך כלל קטן, מלבני או עגול. לעתים קרובות היה לו גם חריץ קטן עם קשרים או כפתור. בד, קנבס ובדים אחרים ספוג בית שימשו לתפירת שמלות קיץ חירשות. לאורך המכפלת, חורי הידיים והמחשוף, הפריטים גזזו בנייר אדום, קנבס צבוע, אפליקציה או רקמה בצורת פסים צרים.
 2. הדגם האלכסוני. לתפירת שמלת קיץ כזו, נעשה שימוש בבד אחורי מוצק, שני בדים קדמיים ישרים וטריזי צד אלכסוניים. את הקנבסים הקדמיים ניתן לתפור או להדק עם לולאות תחרה או כפתורי מתכת. עבור שמלות קיץ כאלה, נעשה שימוש גם במצעים נטויים וגם בבדי מפעל. הם נתפרו מברוקד, טפטה, בד סיני, קטיפה, בדי קנבס, משי, קומץ', צמר וחומרים אחרים. לחלק משמלות הקיץ הללו הייתה בטנה צפופה, לפעמים מרופדת. סרטי טקסטיל או רצועות של קומץ' שימשו לקישוט גרסאות יומיומיות של ה-kosoklinny sarafan, ותלבושות חגיגיות נגזזו בצמה, צמה, סרטי משי, שוליים או תחרה מתכת.
 3. דגם ישיר. שמלת קיץ זו, שנקראה גם מוסקבה או עגולה, הפכה לדגם הנפוץ ביותר במאה ה-19. בייצור של שמלת קיץ כזו, נעשה שימוש בלוחות ישרים, שנאספו בקפלים קטנים בחלק העליון. שמלות קיץ ישרות נעשו בעיקר מבדי מפעל. עבור הרצועות נעשה שימוש באותו בד כמו לחצאית, או שהוחלף בצמה. שולי תלבושת כזו עוטרו בסרטים או תחרה.
 4. דוגמנית עם מחוך. לשמלת קיץ כזו הייתה מחוך מצויד, שאליו נתפרו פאנלים ישרים ליצירת חצאית נפח. לבוש כזה היה נפוץ בחלק המרכזי של הארץ. כמו כן, נבחרו בנפרד שמלות קיץ, שבהן המחוך היה על עול.

הסוגים העיקריים והנגזרים של שמלות קיץ רוסיות מוצגים באיור הבא.

סוגי שמלות קיץ רוסיות

צבעים פופולריים

המאפיינים האופייניים של התלבושת הרוסית הנשית הם ססגוניים וסוג של קישוט. הצבע האהוב על שמלות קיץ היה אדום. זה הצבע שהיה לשמלות קיץ לחתונה.

שמלת קיץ רוסית אדומה לחתונה

שמלות קיץ לבנות עם דוגמאות זהובות נראו מדהימות.

 שמלת קיץ לבנה רוסית עם דוגמאות זהב

גם בצבעי שמלת השמש היו גוונים של כחול, חום, שחור, כתום, חום וצהוב. נשים מבוגרות היו בסבירות גבוהה יותר ללבוש שמלת קיץ כחולה או שחורה.

נטיות מודרניות

מעצבים משתמשים כיום לעתים קרובות בתלבושת עממית רוסית כבסיס יצירתי לאוספים שלהם. הם מוסיפים אלמנטים של שמלת השמש הרוסית לבגדים מודרניים.

דגמים מסורתיים של שמלות קיץ צוברים גם פופולריות, אשר קונים לאירועים נושאיים, מתנות לילדים או פסטיבלים.

כיום, שמלות קיץ רוסיות מתאימות לצורות הקונסטרוקטיביות ששימשו לתפירת בגדים כאלה בעבר. תלבושות מודרניות גזוזות עם רקמה עממית, המוצגות בכמויות שונות. זה יכול לשמש רק כמבטא ותפאורה מעניינת, או שהוא יכול לקשט בשפע מוצר.

שמלת שמש רוסית לבנה בסגנון אתני

עם מה ללבוש?

בעבר, שמלת קיץ נלבשה עם חולצה ארוכה, שלרוב הייתה לבנה. עכשיו, מתחת לשמלת קיץ, הם גם לובשים בעיקר חולצה עם שרוולים ארוכים מעוטרת ברקמה, אבל לפעמים היא מוחלפת בחולצה לבנה. בחורף, הסראפן הרוסי נלבש עם מעיל פרווה או ז'קט חם.

נעליים

דגמי קיץ של שמלת השמש הרוסית לובשים עם סנדלים קלועים. במזג אוויר קריר, מגפיים הם אידיאליים לתלבושת כזו.

אביזרים

כל התכשיטים והאביזרים האחרים נבחרים תוך התחשבות באירוע שבקשר אליו לובשים שמלת הקיץ הרוסית.

אביזרים ותכשיטים לשמלת הקיץ הרוסית

לבגדים כאלה מתאימים חרוזים קצרים וארוכים, צמידי מתכת או פלסטיק בהירים ועגילים, סרטים, כמו גם תיקים סרוגים העשויים בסגנון אתני. תוספת מסוגננת לשמלת השמש הרוסית היא קוקושניק תחרה.

תגובה 1
גלינה 21.02.2016 21:30

אני רוצה שמלת קיץ רוסית אדומה לצילומים. יש דגמים כל כך יפים!

אופנה

היופי

בַּיִת