סגנונות ודגמים של שמלות

סארי - שמלה של אלות הינדיות ונשים הודיות רגילות

סארי - שמלה של אלות הינדיות ונשים הודיות רגילות
תוֹכֶן
 1. קצת היסטוריה
 2. תכונות של בגדים הודיים
 3. Aishwarya Rai Style
 4. סארי לחתונה
 5. הסארי היקר בעולם
 6. איך לשים את זה?
 7. עם מה ללבוש?

בדפי המגזינים והאתרים בטח ראיתם יותר מפעם אחת יפהפיות הודיות בלבוש מדליק מעוטר באבנים יקרות ובדוגמאות רקומות. הבד שהם לובשים נקרא סארי.

סארי הודי

סארי היא הלבוש המסורתי של נשים שחיות בהודו. הופעה לפני מאות שנים, תלבושת כזו נוצרה מחתיכת קנבס ארוכה בצורת מלבן. נשים עטפו את עצמן בבד כזה, עטפו אותו כדי להדגיש את קימורי הדמות ולהסתיר פגמים אפשריים.

מאות שנים מאוחר יותר, סארי עדיין פופולרי. זוהי השמלה הקז'ואלית והחכמה של נשים הודיות, כמו גם הלבוש המקורי של נשים במדינות אחרות. בעזרת סארי, יפהפיות יכולות להפגין את הנשיות, החן והחן שלהן.

סארי אירופאי ירוק-בז'

המוצר הינו קנבס חלק באורך 5-9 מטר וברוחב כמטר. מתחתיו אישה לובשת חצאית, שהיא מעט קצרה מסארי, וחולצה שנקראת צ'ולי. החולצה תתאים לרוב לצבע החצאית והסארי, אם כי אם החולצה בצבע אחיד, הגימור של החולצה עשוי להיות שונה.

קצת היסטוריה

אגדות רבות קשורות להופעתו של הסארי במלתחה של נשים הודיות. לפי אחת מהן, שמלה כזו נוצרה על נול קסם על ידי אורג שחלמה על אישה אידיאלית. הוא שילב בבד את כל התכונות שצריכות להיות ביופי כזה, לאחר שקיבל בגדים יפים וארוכים להפליא.

אישה בסארי

אגדה נוספת קושרת את מקור הסארי עם מלך פנדה, שאיבד את הונו ומשפחתו בהימורים. ההפסד האחרון של המלך היה אשתו. אויבים רצו להעיר אותה, רצו לבזות את האישה, אך לא הצליחו לפרוק את הבגדים.בת הזוג הפנדווה הוגנת על ידי קרישנה על ידי הלבשתה בסארי.

תכונות של בגדים הודיים

על ידי בחינה מדוקדקת של הבד של הסארי, הצבעים, הווילונות והקישוט שלו, תוכל ללמוד הרבה על הבחורה שאתה רואה עליה שמלה כזו. סארי עשויות בעיקר ממשי, שיפון או כותנה. איכות החומר מעידה על עושרו של הלובש את הסארי.

הצבע של התלבושת יכול להגיד הרבה. אלמנות לובשות סארי לבן ללא דפוסים, אמהות צעירות מיד לאחר הלידה לובשות סארי צהוב, כלות לובשות סארי ירוק או אדום מעוטר ברקמה זהב. חלוק שחור נלבש לעתים רחוקות ביותר, בהתחשב בכך שזה חסר מזל.

רק גברים מעורבים בייצור של סארי הודי. תלבושת אחת מיוצרת על פני תקופה ארוכה של זמן (כ-6 חודשים). סארי לא יכול להיקרא תלבושת זולה, אבל דבר כזה משמש לתקופה ארוכה מאוד ומועבר לרוב לצאצאים.

סארי יפה

במבט ראשון, רוב הסאריים דומים זה לזה, אבל זה בכלל לא המקרה. כל בגד הוא ייחודי, ויש יותר מתריסר דרכים לעטוף אותם.

Aishwarya Rai Style

השחקנית ההודית המפורסמת הופיעה שוב ושוב על השטיח האדום ואירועים חשובים אחרים בסארי מפואר.

Aishwarya Rai סארי יפה

בשנת 2012, כוכבת בוליווד הופיעה בקבלת פנים של צדקה בסרי מעוצב עם רקמת זהב, ובשנת 2013, סארי הזהב שלה בארוחת הערב בקאן נראה מדהים. השחקנית משלימה את התלבושת האופנתית הזו עם קלאץ' מבריק ותכשיטי זהב.

אמנם הצבע האדום לא מתאים במיוחד לאירועי משחק טקסיים, כיוון שהוא מתמזג עם צבע המסלול, אבל ב-Aishwarya Rai, הסארי באדום נראים מדהים. השחקנית לבשה סרי אופנתי בצבע זה במספר הזדמנויות בבכורות של סרטים ואירועי צדקה.

 Aishwarya Rai ב Krksnom Sari 2012

בנוסף, Aishwarya בוחרת לעתים קרובות sares עדין. בשנת 2006, השחקנית יצרה מראה נועז עם סארי ירוק עם רקמה לבנה. בעיניו, היפהפייה הרימה מעטפת קלאץ' ועגילים ארוכים. בשנת 2011, התלבושת של Aishwarya הייתה ורודה עדינה, והגזרה שלה כללה חרוזים ותחרה כסופה.

סארי לחתונה

הסאריים שבהם הילדה מתחתנת הם מאוד יפים ומתוחכמים. המוצרים מעוטרים בחרוזים, רקמת כסף או זהב, אבני חן ותפאורה אטרקטיבית אחרת.

סארי חתונה לבנה

הבחירה בשיטת הבד, הדוגמא והווילונות מושפעת מאזור המגורים של הכלה, מרווחת משפחתה ומניואנסים נוספים. לדוגמה, באזורים הצפוניים של הודו כלות מתלבשות בסארי אדום, במזרח - בתלבושת צהובה, במהרשטרה - בסארי ירוק, ובאסאם - לבן כשלג.

הסארי היקר בעולם

בספר השיאים של גינס בשנת 2008, נרשמו הסאריים המפוארים והיקרים ביותר. המוצר הוערך ב-100 אלף דולר (כ-4 מיליון רופי). 30 אורגים לקחו חלק בייצור של סארי כזה. הם יצרו את התלבושת בעבודת יד במשך כ-7 חודשים, ויצרו תלבושת מדהימה באמת.

הסארי היקר בעולם

סארי נרקמו בחוטי כסף, פלטינה וזהב, ולאחר מכן עוטרו ביהלומים, ספיר, אודם, טופז, אלמוגים, אמרלדים ואבנים יקרות אחרות.

יחד עם זאת, הערך של המוצר טמון לא רק בגימור כזה, אלא גם בציורים על הסארי. הקנבס עוטר ב-11 ציורים של אמן מפורסם מהודו. משקלו של הסארי היקר ביותר היה כ-8 קילוגרמים.

איך לשים את זה?

 1. עם החצאית והחולצה שלך, התחל לתחוב את הסארי לתוך החצאית מהצד הימני של הפשתן.
 2. עטפו את המוצר מצד ימין לשמאל ויוצרים עיגול אחד. במקרה זה, החלק התחתון של הסארי צריך לגעת ברצפה.
 3. לאחר מכן, התחל לאסוף את הקפלים של הסארי. בהתאם לאורך המוצר, תקבל מ 5-7 קיפולים או יותר.
 4. את הקפלים האסוף מרכיבים מאחורי החצאית כך שהם "נראים" שמאלה.
 5. עטפו את החלק הפנוי שנותר של הקנבס סביב המותניים, והשליכו את קצה המוצר על הכתף. אתה יכול להדק אותו לכתף שלך עם סיכות נחמדות.
איך ללבוש סארי

עם מה ללבוש?

 • נעליים שמתאימות מתחת לסארי יהיו נעלי בלט או סנדלים בעלי סוליה שטוחה.
 • לגרסה אלגנטית של הסארי, אתה יכול להרים תיק קלאץ' קטן.
 • סארי הוא שילוב נפלא של תכשיטים שונים, למשל, צמידים, טבעות, שרשראות, עגילים גדולים ושאר תכשיטים.
2 הערות
אניה 22.02.2016 16:42

כמה יפה זה! התלבושות ההודיות האלה קורצות לי. אני רוצה לנסוע להודו.

ניקונג'ה 31.10.2018 21:45

תודה על מאמר יפה ומושך את העין. כל כך הרבה תמונות יפות!

אופנה

היופי

בַּיִת